Топ насоки на коневъдството

Топ насоки на коневъдството

Топ насоки на коневъдството

Blog Article

Създаване на леко впрегатен кон за езда, който трябва да задоволи нуждите на новосформираната българска армия и полиция.

Шарановите стопанства се заселват главно шаран, бял амур, бял и пъстър толстолоб и др.

Александър Александров – биволовъд с кауза и десетки хиляди последователи

Национална агенция за професионално образование и обучение

Чистокръвните арабски коне са най-старата културна порода, създадена в продължение на много векове. Точният им произход не е изяснен, но съществуват данни, че коне от този тип е имало на Арабския полуостров още през П-Ш век пр.н.е. В резултат на пустинните условия, при които са създадени и отглеждани дълго, Чистокръвните арабски коне са добре адаптирани към сурови условия на живот, невзискателни са към фуражите, притежават екстремна сила, издръжли вост и здравина.

В България започват да се внасят различни породи коне от Западна Европа, с които се работи в две основни линии на селекция:

с оглед още по-пълното задоволяване на планинските райони с подходящи за работа Коневъдство коне, а също така потребностите от коне за любителска езда, конен туризъм и детско-юношеските спортни школи. Развъждането на коне от тази порода е съсредоточено в коневъдната ферма в гр. Разлог и в частни стопани в Старозагорски район.

Този сайт използва „бисквитки“ с цел по-добро обслужване на своите посетители. Научете повече.

Подобно на коневъдство на хибриди, отглеждането на магарета се е извършвало като по-евтина и по-непретенциозна алтернатива на коневъдството. Предимно в селските региони това е била алтернативата вместо притежаване на кон.

Ресурси, с които трябва да се работи – Работникът в животновъдството работи с различни животни и животински продукти, концентрирани фуражи, сено, кореноплоди, зелени фуражи, вода, сол, тор, лекарства, химикали и други.

От асоциацията предлагат да се създаде детайлна програма за развитие на коневъдството.

Учебната програма по дисциплината “Коневъдство” дава теоретичните постановки по отношение на произхода на коня и породното разнообразие.  Особено внимание е отделено на екстериорната преценка и съществуващите недостатъци. Подробно са разгледани и въпросите за спецификата при селекцията, размножаването, тренинга и изпитванията. Застъпени са и основни въпроси от областта на храненето, развъждането и технологиите на отглеждане на различни категории коне, използвайки знанията, придобити по съответните фундаментални дисциплини.

Този сайт използва „бисквитки“ с цел по-добро обслужване на своите посетители. Научете повече.

Племенно ядро има в конезавода „Клементина" край Плевен, но основният масив от ценни кобили е в частни сто­пани в Северозападна България.

Report this page